PROLJETNA AKCIJA UREĐENJA OKOLIŠA OŠ K. Š. GJALSKOGA

Autor: Mario Keča, 4. 6. 2018.

U Osnovnoj školi K.Š.Gjalskoga u Zagrebu 27.4.2018.održana je,već peta u nizu, akcija uređenja okoliša škole.U sunčanu proljetnu subotu okupila se vesela skupina djelatnika škole te, ukupno stotinu i jedan marljivi radnik: 48 učenika, 27 roditelj, 29 djelatnika i 2 člana  Gradske četvrti Gornji grad – Medveščak.

U zahtijevnom vrtu naše škole obavljeno  je puno posla: Jedna je grupa rezala  osušena stabla i grane, samonikle mladice i povijuše urasle u ogradu.Velike hrpe granja svjedočile su o količini obavljenog posla.Druga je grupa uređivala cvjetne površine oko škole, okopavala, plijevila i sadila cvijeće koje su donijeli roditelji,te okopavala i pognojila mlade voćke jabuke, kruške, trešnje, dunje i aronije koje su posadili učenici. Treća je grupa u ružičnjak ispred škole sadila ruže koje su poklonili roditelji i članovi Vijeća Gradske četvrti.

Umorni, ali ponosni na obavljeni posao,okrijepili su se i fotografirali za uspomenu.Pokazali su da, voljeti svoj grad, znači- brinuti o njemu i na ovakav način.

„Zahvalni neka budu potomci – bolje neka pokušaju zavidnici“, napisao je jednom prilikom Ivan Zakmardi.

Ravnatelj Mario Keča s djelatnicima škole zahvaljuju obiteljima : Janković, Kapor, Banić, Sinković, Gelo,Anić,Disoski, Pavić, Simović,Tomašković,Lučić, Mikulić, Dimić, Tadin, Haramija, Krapljanov, Pavić, Bilić, Gajski,Ivanković, Šegon, Gelo, Turkalj,Bajakić, Čolak, Čengija,Barić, Fruk, Pavičić, Vučković, Ramor i članovima Gradske četvrti Nadi Boban i Damiru Lehpameru.

Anica Banović i Helga Mihaljević Jurić