Međunarodno natjecanje“Klokani bez granica 2018.

Autor: Mario Keča, 11. 6. 2018.

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja.Ove je godine natjecanju pristupilo 78 država i oko 8 milijuna natjecatelja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica.

U OŠ K.Š.Gjalskoga iz Zagreba nagrađeno je 10% učenika iz sljedećih skupina:

PČELICA (2. razred)

LEPTIRIĆ (3. razred)-------------Toma Radić,3.a

-------------Petar Mužek, 3.a

ECOLIER ( 4.i 5. razred)---------Juraj Šegon

BENJAMIN ( 6. i 7. razred)------Lara Glamuzina,7.b

------ -Pavel Bilić,7.b

CADET – 8. razred)---------------Marta Vedriš,8.

Biserka Bjelotomić

Helga Mihaljević Jurić