PARK ZNANOSTI

Autor: Kristina Ivošević, 22. 11. 2018.

Učenici četvrtih razreda OŠ K. Š. Gjalskoga iz Zagreba posjetili su Park znanosti u Oroslavju.

Autorski projekt zamišljen je s ciljem promocije znanja i znanosti interaktivnim znanstvenim i edukativnim sadržajem namijenjen svim dobnim skupinama, osobito najmlađima. Uz pomoć osmišljenih, izvedenih eksponata, od kojih svaki pokazuje i dokazuje zanimljive pojave iz područja fizike, astronomije, geografije i psihologije, učenicima se pružila  prilika da na interaktivan i zanimljiv način pokreću, osluškuju ili mjere eksponate te tako spoznaju zašto i kako svaki od njih uspješno funkcionira.

Kroz 25 eksponata koje je sam osmislio i puno energije uložio u njegovo provođenje, proveo nas je Luka Veverec,inžinjer građevine koji je zanimljivim pristupom zaplijenio pozornost djece, potaknuo na razmišljanje i probudio interes za znanost.

Fotografije pogledajte u priloženom dokumentu.

Helga Mihaljević Jurić i Ljilja Mamuza

Priloženi dokumenti: