ODRŽANA PRIREDBA U ČAST DANA SJEĆANJA NA ŽRTVE VUKOVARA I ŠKABRNJE

Autor: Mario Keča, 26. 11. 2018.

Dana 16. studenog, dva dana prije obljetnice samog događaja, u holu naše škole održana je priredba povodom Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje. Priredba je imala temu djevojčice u plavom kaputiću – Željke Mitrović Jurić i na njoj su naši učenici čitali stihove iz Željkinih pjesama. Priredbu je osmislila prof. Biljana Šalić.

Na priredbi su, posebno dojmljivi, uz Željkine stihove, bili trenuci kada su svi prisutni spontano prihvatili pjevanje himne Republike Hrvatske i zajedno zapjevali pjesmu Moja domovina.

Priredbu povodom Dana sjećanja su, svojim prisustvom, posebno uveličali predstavnici lokalne samouprave, naši dragi suradnici u školi:

članovi Vijeća gradske četvrti Gornji grad – Medveščak Nada Boban, Mirjana Džajo, Marija Marinović i Dean Bosak,

predsjednik mjesnog odbora Nova Ves Damir Lehpamer,

Predsjednica Saveza stanara Hrvatske gospođa Gordana Vojković,

i Višnja Sremić i Andreja Dubnjaković iz Udruge skauta Savski gaj i Zagrebačkog skautskog zbora. Svima se njima zahvaljujemo što su nam se pridružili u obilježavanju ovog žalosnog, ali i događaja iz Domovinskog rata, na koji možemo i moramo biti ponosni.

Nakon održane priredbe svi prisutni su se uputili na plato ispred škole i zapalili svijeće – lampione koje su postavili na stepenice, prema Mlinarskoj ulici.