> KNJIŽNICA

JURNJAVA NA MOTORU

Autor: Kristina Jakoubek, 4. 5. 2023.

Učenici trećih razreda posjetili su školsku knjižnicu gdje su s knjižničarkom obradili lektiru „Jurnjava na motoru“.

Za učenike je osmišljena društvena igra u kojoj su pomoću motora prolazili kroz igraća polja i došli do cilja, odnosno izlaza. Kako bi pomaknuli svoj motor na sljedeće polje, učenici su najprije morali riješiti lektirni zadatak koji se nalazio na tom polju. Da ne bi sve bilo tako jednostavno, neki od zadataka bili su skriveni na različitim mjestima u knjižnici, a učenike je na igraćem polju dočekala zagonetka koja ih je vodila do zadatka. Kako bi pronašli i riješili zadatak, najprije su morali odgonetnuti zagonetku te na taj način pronaći mjesto gdje je zadatak (križaljka, labirint, osmosmjerka…) skriven.

Sve su grupe uspješno riješile sve zagonetke i zadatke te tako došle do cilja osmišljene igre. Osim toga, učenici su na ovaj način ponovili osnovne elemente vezane uz pročitanu lektiru – književnu vrstu, vrijeme i mjesto radnje, tijek radnje, likove te ostale elemente vezane uz obradu lektire.

Ovakvo ponavljanje lektire bilo je zagonetno, tajanstveno, zanimljivo i nadasve zabavno! Nadamo se da se uskoro opet družimo u školskoj knjižnici.

Kako smo se zabavili možete vidjeti u video prilogu na poveznici https://drive.google.com/file/d/1ZvBPQTc7d3qHF_nPdWpguAUQ9QzLjSEm/view?usp=share_link