> KNJIŽNICA

'ZABRANJENA VRATA' U KNJIŽNICI

Autor: Kristina Jakoubek, 5. 5. 2023.

Učenici šestih razreda su u četvrtak, 4. svibnja posjetili školsku knjižnicu u kojoj se održala radionica lektire „Zabranjena vrata“ u suradnji učiteljice hrvatskog jezika i knjižničarke.

Učenici šestih razreda već su sudjelovali u svojevrsnoj 'Potrazi za blagom' u knjižnici, a posebnost ovog sata je što su u ovom slučaju, pod vodstvom učiteljice hrv. jezika, Lidije Sykora-Nagy, sami osmislili zadatke za obradu lektire. Naime, učenici su na satu Hrvatskog jezika napravili različite osmosmjerke, križaljke i pitalice koje su uklopljene u sat lektire u knjižnici. Učenici su na taj način obrađivali lektiru i na satu Hrvatskog jezika osmišljavajući različita pitanja za drugi razred, a zatim i tijekom radionice gdje su rješavali zadatke koji je drugi razred osmislio za njih. Zadaci su bili popraćeni dodatnim zagonetkama i dodatnim zadacima koje je osmislila učiteljica.

Učenici su bili jako zadovoljni ovakvim načinom interpretacije književnih djela te su predložili da najbolje skupine budu nagrađene, što ćemo svakako uzeti u obzir za buduće radionice 😊.

Kako su učenici prošli kroz 'Zabranjena vrata' i zabavili se možete vidjeti u video prilogu na poveznici