> KNJIŽNICA

POTRAGA ZA KNJIGAMA U TISKANOM IZDANJU

Autor: Kristina Jakoubek, 8. 5. 2023.

Kao što je već objavljeno, naša je učenica Veronika Mandurić (6.b) u sklopu natjecanja za školske knjižnice „Stvarajmo eKreativno“ napisala i digitalizirala priču 'Potraga za knjigama' (dostupno na https://view.genial.ly/63f77216b159b50018ebc4a1/presentation-vintage-photo-album). U stvaranje i ilustriranje priče uključila se i učenica Leni Hodalić (5.b).

Priča „Potraga za knjigama“ inspirirana je stvarnim događajima u posljednjih nekoliko godina naše škole i knjižnice, no u sebi ima i fantastičnih elemenata kako bi bila maštovitija i bliža čitateljima.

S veseljem možemo reći da se priča sada, osim u digitalnom, može pročitati i u tiskanom obliku. Naime, Školska knjiga prepoznala je vrijednost ovog projekta te je na zamolbu naše Knjižnice tiskala priču u nekoliko primjeraka. Po jedan primjerak dodijeljen je sudionicama projekta, dok će nekoliko primjeraka ostati u našoj školskoj knjižnici kako bi ju drugi učenici mogli čitati te kako bi na taj način upoznali barem jedan mali dio povijesti Škole i Knjižnice.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo Školskoj knjizi na sluhu i uvijek dobroj suradnji.