> KNJIŽNICA

'Lib kviz' u sklopu projekta „Visiting English speaking countries on different continents“

Autor: Mario Keča, 15. 6. 2023.

U srijedu, 14. lipnja, učenici osmih razreda sudjelovali su u prilagođenoj inačici 'Pub kviza' koji su za njih organizirale Davorka Strmečki, prof. geografije, Jasminka Šilović, prof. engleskog jezika i Kristina Jakoubek, knjižničarka. Kviz se održao u školskoj knjižnici ('Lib kviz') kao završna aktivnost u sklopu projekta „Visiting English speaking countries on different continents“.

Učenici su podijeljeni u grupe timski odgovarali na kviz pitanja te na taj način provjerili koliko su nastavnog gradiva usvojili tijekom projekta, a ujedno se i dobro zabavili.

Dok se čekalo da komisija ocijeni rezultate kviza, učenicima su prikazani točni odgovori, a zatim su imali priliku gledati kratke video uratke koje su snimali u sklopu projekta.

Rezultati kviza bili su vrlo dobri, što nam je još jednom pokazalo kako je projektni rad dobar motivator za učenike koji su, u ovom slučaju, vrlo uspješno usvojili gradivo koje se obrađivalo kroz projekt.

Nakon proglašenja rezultata, pobjednička je skupina nagrađena simboličnim nagradama, što je dodatno razveselilo učenike.

Na samom kraju, možemo zaključiti da smo uz grickalice i sokove, druženje, zabavu i timski rad, doista nešto i naučili.

Veselimo se budućim projektima i drugačijem pristupu nastavnom gradivu, a našim osmašima želimo puno sreće u budućem školovanju.

objavila: Kristina Jakoubek