> KNJIŽNICA

OBILJEŽEN DJEČJI TJEDAN

Autor: Kristina Jakoubek, 12. 10. 2023.

U okviru Dječjeg tjedna i školskog TikTAk projekta kojim se potiče kvalitetnije provođenje slobodnog vremena učenika, petog je i šestog listopada u knjižnici održan niz 'čitateljskih igraonica' za učenike od drugog do četvrtog razreda. Na samom je početku radionice učenicima pročitana poučna priča o sebičnom divu koji nije djeci dao da se igraju u njegovom vrtu. Kako priča teče, div shvaća svoju grešku te otvara vrata svog vrta djeci, proljeću i veselju.
Nakon čitanja priče o dječjoj igri i divu te razgovora o pouci priče, učenici su uz vesele pjesme igrali društvene igre u oslikanom atriju. Iako se čini da se radi o igri, radi se o nečemu puno većem – o poučavanju učenika suradnji, nesebičnosti, međusobnom uvažavanju, usvajanju pravila i, na kraju, kvalitetnom i veselom provođenju vremena u školi.
Na kraju je radionice svaki učenik dobio mali, slatki znak pažnje sa znakovitom porukom. Reakcije učenika na radionicu govore više od samih riječi, a veseli izrazi na njihovim licima prekrasan su dar za završetak Dječjeg tjedna! Veselimo se sljedećim čitateljskim igraonicama unutar i izvan zidova naše knjižnice jer 'najljepše je biti dijete'.
Kako je izgledala naša čitateljska igraonica možete vidjeti na poveznici https://drive.google.com/file/d/1wM9nrUvBdovqz1OHBtLdaF7C-tOVSsFJ/view?usp=sharing.