> KNJIŽNICA

MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Autor: Kristina Jakoubek, 28. 11. 2023.

I ove se godine naša Knjižnica uključila u obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige koji se tradicionalno održava od 15. listopada do 15. studenoga. Aktivnosti koje naša Knjižnica svakodnevno provodi možete vidjeti na fotografiji.Uz aktivnosti koje Knjižnica provodi, ove se godine u okviru MHK-a primaju donacije knjiga. Pozvani su svi učenici/roditelji, koji su u mogućnosti, da doniraju jednu knjigu koju više ne čitaju i koja im nije potrebna, a koja je u dobrom stanju kako bi naša knjižnica bila što bogatija raznolikim i primamljivim fondom za naše učenike. Ovom prilikom zahvaljujemo svima koji će se pridružiti ovoj akciji.

"I tako već godinama – Mjesec hrvatske knjige, pojavljujući se i za punog Mjeseca, traje punih mjesec dana. Iako se iz knjižnica stalno čuje glas za poticanje čitanja, od 15. listopada do 15. studenog njegovi slogani i njegovi programi podižu te decibele na najjače, zazivajući sa svih strana i iz svih dijelova naše zemlje jednu od najljepših svetkovina na svijetu – čitanje."