> KNJIŽNICA

Mjesec hrvatske knjige - Nek' ti riječ ne bude strana(c)

Autor: Kristina Jakoubek, 28. 11. 2023.

U okviru Mjeseca hrvatske knjige su u organizaciji školske knjižnice održane različite aktivnosti.

U suradnji sa zainteresiranim učenicima prigodno je uređen pano u školskoj knjižnici koji prikazuje bogatstvo prijevoda i različitih dijelova svijeta.

Također, u suradnji s učiteljicom Engleskog jezika Jasminkom Šilović, održane su prevoditeljske radionice na kojoj su učenici prevodili četiri različite slikovnice – The Gruffalo, The smartest Giant in Town, Pumpkin Soup i The Day the Crayons quit.

Iako nam je Mjesec hrvatske knjige službeno završio 15. studenoga, originalne slikovnice i prijevodi naših učenika će se čitati nižim razredima te će se održati radionice na temelju pročitanih slikovnica na kojem će sudjelovati i sami učenici prevoditelji.