> KNJIŽNICA

NEK' TI IGRA NE BUDE STRANA(C)

Autor: Kristina Jakoubek, 28. 11. 2023.

U Mjesecu hrvatske knjige, a u okviru preventivnog Tik-TAk projekta čiji je cilj kvalitetnije iskorištavanje slobodnog vremena, učenici petih, šestih i 7.a razreda izrađivali su društvene igre na engleskom jeziku. S obzirom da je Mjesec hrvatske knjige posvećen prevoditeljstvu i bogatstvu različitih jezika, učenici su na satu Engleskog jezika izradili igre koje su sami osmislili i za koje su napisali pravila na engleskom jeziku.

U suradnji nastavnice Engleskog jezika Jasminke Šilović i knjižničarke Kristine Jakoubek, postavljena je izložba igara u prostoru ispred knjižnice i učionice stranih jezika.

U okviru izložbe organizirane su radionice na kojima su učenici predstavljali svoje igre učenicima drugih razreda, a zatim ih i zaigrali. Velika pohvala svim učenicima koji su izradili zanimljive i raznolike igre, a zatim ih kao pravi učitelji izvrsno predstavili. Treba naglasiti kako su knjižničarka i nastavnica bile samo moderatorice, dok su glavnu ulogu na radionicama imali sami učenici izlagači koji su odlično izložili, a zatim samouvjereno i strpljivo vodili učenike gostujućih razreda kroz igre.

Nakon što se predstave sve igre i završi izložba, na hodniku Škole kreirat će se kutić za Engleski jezik u kojem će učenici moći čitati knjige i časopise na engleskom jeziku, rješavati križaljke i zagonetke na engleskom jeziku te naravno, i dalje igrati igre koje su samostalno izradili.
Kako je izgledao naš razigrani Mjesec hrvatske knjige možete vidjeti na poveznici https://drive.google.com/file/d/1TRf9zo2vUU2X_PZ0gA5_89rOomkMamHe/view?usp=drive_link.