> KNJIŽNICA

VALENTINOVO UZ BRANKU PRIMORAC

Autor: Kristina Jakoubek, 21. 2. 2024.

U srijedu su, 14. veljače, učenici 7.b razreda u pratnji učiteljice Hrvatskog jezika Lidije Sykora-Nagy i knjižničarke posjetili Dječju knjižnicu 'M2' gdje ih je dočekala spisateljica Branka Primorac.

Učenici su imali priliku čuti zanimljivosti o životu autorice i nastanku njenih uspješnica (Maturalac, Sve zbog Ane, Moj djed astronaut…), a zatim postavljati pitanja, vezana uz knjige ili njen život. S obzirom da se sam susret održao na Valentinovo, naravno da je i neizostavna tema susreta bila ljubav u mladenačkim danima.

Učenici su bili zainteresirani, postavljali pametna i zanimljiva pitanja za što ih je autorica i pohvalila. S druge strane, učenici su imali priliku upoznati osobu koja je napisala knjigu koju su čitali te saznati čime je knjiga inspirirana, koji su likovi stvarni te što se od događaja u knjizi uistinu dogodilo, a što je fikcija.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo Branki Primorac na prekrasnom i zanimljivom susretu, kao i Dječjoj knjižnici 'M2' na organizaciji istoga.