> KNJIŽNICA

'Tri medvjeda i gitara' u 1.b

Autor: Kristina Jakoubek, 28. 3. 2024.

U srijedu je, 27. ožujka, održana motivacijska obrada lektire 'Tri medvjeda i gitara' za učenike 1.b razreda.

Na samom početku sata učenike je iznenadio zvuk gitare koju je zasvirala učenica 6.a razreda Petra Jurković. Učenici su s oduševljenjem slušali skladbu koju im je Petra pripremila, a zatim i zanimljive informacije o samom instrumentu. Učenici su Petri postavili puno zanimljivih i znatiželjnih pitanja vezanih uz gitaru i njeno sviranje.

Nakon prekrasnog uvoda, knjižničarka je učenicima još jednom pročitala slikovnicu Ljudevita Bauera, a zatim su zajedno analizirali djelo putem različitih križaljki, labirinata, pronalaženja razlike i sl.

S obzirom da je naglasak ove priče na vještinama, učenici su se okušali u pronalaženju i hvatanju riba u zamišljenom moru (usporedba s likom iz priče – Bukalom) i zaključili kako je hvatanje riba prstima jako težak zadatak.

Na samom kraju učenici su imali priliku na ispisane trzalice upisati svoje vještine.
Zaključili su da je svatko dobar u nečemu i da svaku vještinu treba cijeniti. Kao podsjetnik na to, učenici su svoje 'trzalice s vještinama' stavili na kartonsku gitaru koja će im ostati za uspomenu na vještine koje posjeduju i trebaju njegovati.